مشخصات تجهیزات استیل اتاق تمیز

تجهیزات استیل اتاق تمیز

تجهیزات استیل اتاق تمیز :امروزه در این دوران ممکن است که نام اتاق تمیز را زیاد شنیده باشید ، اما ممکن است درباره تجهیزات استیل اتاق تمیز اطلاعات کاملی را نداشته باشید. یک اتاق تمیز و بسیار پر کاربردی است که به زمان دوره مصریان باز می گردد. ما هم در این مقاله قصد داریم که برای شما از این مشخصات تجهیزات استیل اتاق تمیز اطلاعاتی مفیدی را ارائه بدهیم.

اتاق تمیز چه مکانی است؟

اتاق های تمیز نیز اتاقی است که در شغل های حساس و خطرناک به ویروس و باکتری مانند داروسازی ها و مواد غذایی و بیمارستان ها و دیگر سازمان ها ساخته می شود.

در این اتاق های تمیز میزان ویروس ها و باکتری ها و گرد و غبار ها و میکروب ها را در اندازه و سطح های بسیار پایینی نگهداری می‌کنند.

این اتاق تمیز نیز دارای انواع مختلفی و متنوع و متعددی از تجهیزات بسیاری را در خود جای داده است.

که هر کدام از این ابزار ها و تجهیزات نیز خود دارای مشخصات و ویژگی های و کاربرد های را دارا هستند.

تجهیزات استیل اتاق تمیز را بشناسید

همانطور که میدانید در این اتاق تمیز بسیاری از تجهیزات وجود دارند ، که این ها همه جنسی از استیل را دارند.

در این قسمت از تجهیزات استیل اتاق تمیز قرار است اطلاعاتی را مطرح کنیم ، که بدانید هر یک نیز دارای ویژگی های مختص خود هستند.

تجهیزات استیل اتاق تمیز عبارتند از :

تجهیزات استیل اتاق تمیز

 • پس باکس
 • دوش هوا
 • بنچ استیل
 • سینک استیل
 • پرده پی وی سی
 • هود لامینار
 • ترولی استیل
 • کفشور استیل
 • مبل و صندلی های استیل
 • پس ترو
 • قفسه ها و میز های استیل
 • تی شور استیل
 • گارد های محافظ برای دیوارها

مشخصات تجهیزات استیل اتاق تمیز چیست؟

هر کدام از این تجهیزات استیل اتاق تمیز دارای ویژگی های خاص خود می باشند ، که باید شما با آن ها آشنا شوید.

مشخصات تجهیزات استیل اتاق تمیز عبارتند از :

تجهیزات استیل اتاق تمیز

پس باکس :

پس باکس نیز از مهم ترین تجهیزات استیل اتاق تمیز است که وجود آن نیاز است ، چرا که می توانید به راحتی ابزار و وسایل ها را در این اتاق جا به جا کنید به راحتی ، پس باکس نیز دارای دو نوع مختلف پسیو و اکتیو است.

دوش هوا :

دوش هوا نیز وسیله ای است کاربردی و مفید که برای رفع کردن و از بین بردن غبار ها بر روی لباس های افراد و کارکنان اتاق تمیز در هنگام خروج و ورود به آن می باشد ، با فشار هوای بسیار قوی بر روی درب ها نصب و بکار گیری می شوند.

هود لامینار :

هود لامینار نیز بسیار حضوری پر موثری دارد چرا که به هنگام کار با مواد ، گاهی گاز های تولید می شوند که بسیار سمی و خطرناک هستند که این هود باید این گاز ها را از آن مکان به بیرون منتقل کنند.

پرده پی وی سی :

پرده پی وی سی نیز در اتاق های تمیز از به هدر نرفتن انرژی گرمایی و سرمایی بکار می روند ، و همچنین از ورود نکردن حشره ها نیز به خوبی جلوگیری می کند.

مبل و صندلی های استیل :

صندلی های استیل که در اتاق تمیز است بدون تیکه گاهم هستند و که استیل و مستحکم می باشند و دارای تنظیم ارتفاع هستند و به علاوه دارای پایه های چرخی هستند که برای حرکت راحت می با

کاربرد های اتاق تمیز چیست؟

اتاق های تمیز نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند که یکی اتاق تمیز با جریان لامینار است و دومی اتاق تمیز با جریان بدون لامینار می باشند.

هر کدام از این اتاق ها دارای کاربرد های خاص خود هستند ، اما در کل می توان به این موارد اشاره کرد که در صنعت های خودروسازی و داروسازی و صنایع غذایی و دارویی و کامپیوتری است‌.

تجهیزات استیل اتاق تمیز

در این اتاق تمیز در مواردی از ذرات هایی را جدا سازی می کنند ، که کاری بسیار حساس است و نیاز به محیطی خالی از آلودگی نیاز است.

در اینجابخوانید: اتاق تمیز داروسازی چیست؟

سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه مشخصات تجهیزات استیل اتاق تمیز چیست و چه ویژگی هایی را دارند ، مطالبی را مطرح کرده باشیم. با مطالعه این مقاله درباره اتاق تمیز می توانید اطلاعات مفیدی به دست آورده  و با کاربرد های تجهیزات استیل آن آشنایی به دست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا