فیلتر باکس اتاق تمیز

فیلتر باکس اتاق تمیز

فیلتر باکس اتاق تمیز به مجموعه کاملی از تجهیزات ورودی هوا از آخرین نقطه‌ی انشعاب و تجهیزات خروجی این فیلتر گفته می‌شود. می‌دانید که دریچه‌های خروجی، دریچه های برگشت و دریچه‌های ورودی باید به‌ گونه‌ ای طراحی و ساخته شوند تا بتوانند از ورود هوا و عوامل میکروبی جلو گیری کنند. یعنی این دریچه ها باید به‌ طور کامل درزگیری و هوابند شده باشند.

این نوع از فیلتر در سقف اتاق تمیز قرارداده شده و برحسب کلاس اتاق تمیز و کاربرد آن اتاق  این وسیله با فیلترهای هپا یا اپا مورد استفاده قرار می گیرد. به‌ طور معمول جنس این فیلتر از گالوانیزه با پوشش رنگ استنلس استیل یا الکترواستاتیک است.

برای این‌که بتوان چند ورودی  یا خروجی هوا را به‌عنوان تمیز کننده اعمال کرد و صدای موجود در اتاق تمیز را کاهش داد از فیلتر باکس استفاده می‌شود. در حال‌ حاضر شرکت‌ها و کارخانه‌های متفاوت به تولید تجهیزات اتاق تمیز می‌پردازند اما شخص خریدار باید این نکته را در نظر داشته باشد که تجهیزات و لوازم استاندارد را برای  اتاق تمیز خریداری کند.

فیلتر باکس چه اجزا و تجهیزاتی دارد؟

قطعاً برای تولید و طراحی ابزار و وسایل مختلف از تجهیزات و اجزای متفاوتی استفاده‌شده است. فیلتر باکس نیز دارای یکسری اجزا و تجهیزات بوده که در این قسمت به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 فیلتر

فیلتر، مهم‌ترین  جز در  هر فیلتر باکس است. این فیلتر  درون پلنیوم باکس قرار می گیرد.  بنا به کاربرد و کلاس اتاق تمیز این فیلتر می‌تواند الپا یا هپا باشد.

دریچه خورشیدی

از دیگر اجزای فیلتر باکس که حین مشاهده‌ی آن می‌توان به‌ طور واضح آن را ملاحظه کرد، دریچه خورشیدی است. این دریچه از جنس آلومینیوم با پوشش رنگ کوره ای در طرح‌های مختلف و متنوعی تولید می‌شود. این دریچه وظیفه دارد هوای متناسب را در محیط انتشار دهد‌.

پولونیم باکس

بدنه اصلی فیلتر از پولونیوم باکس یعنی ورق استیل یا گالوانیزه با رنگ کوره ای استاتیک تولید شده که این فیلتر باکس در ابعاد متنوع و کاملاً استاندارد در اختیار خریداران قرار می‌گیرد‌.

داکت خروجی و ورودی

یکی دیگر از قطعات مهم که در بدنه قرار دارد، داکت خروج یا ورود هواست که درست کنار یا بالای بدنه فیلتر باکس قرار داده شده و وظیفه دارد، ورود یا خروج هوا از فیلتر باکس به داکت اصلی را تحت کنترل قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا