ویژگی های درب اتاق تمیز چیست؟

ویژگی های درب اتاق تمیز

ویژگی های درب اتاق تمیز :در کل از اتاق های تمیز یا کلین روم ها در  محیط های مختلف تجاری، مسکونی، و صنعتی استفاده می شود؛ که البته باید از خصوصیاتی هم برخوردار باشند. برای ساخت کلین روم ها باید از تجهیزات بسیار و با کیفیتی را استفاده کنید.

یکی از این اجزا های مهم در کلین روم ها درب آن ها می باشد. اکثریت می دانید که درب، جز یکی از مهم ترین بخش های یک اتاق تمیز محسوب می شود؛ پس در مواقع نصب درب روی کلین روم ها باید دقت بسیاری را داشته باشید تا درب شما دارای آلودگی نباشد، و این آلودگی ها به داخل کلین روم ها نرود. بنابراین درب های انتخابی شما برای اتاق تمیز حتما باید کاملا صاف و آنتی استیک باشد.

درب ها کلین روم ها اصولا به صورت شیشه ای و یا آلومینیومی ساخته می شوند که هر کدام مزیت ها و کاربرد های مختص خود را دارند.

اصولا درب های اتاق تمیز در فرآیند های تولید روش های دارویی، صنعتی، پزشکی و بسته بندی مواد های غذایی استفاده می شوند. درب های کلین روم ها از ویژگی هایی برخوردار هستند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. نمونه هایی از ویژگی های درب اتاق تمیز:

ویژگی های درب اتاق تمیز
ویژگی های درب اتاق تمیز
  • مسطح بودن درب
  • کیفیت و دوام بالا
  • هزینه مقرون به صرفه
  • برخورداری از قابلیت آب بندی
  • مقاومت بالا در برابر مواد های شوینده
  • برخورداری از شیشه های ایمنی
  • سخت افزار و مرغوب
  • عملکرد مناسب درب ها در مواقع های اضطراری
  • قابلیت جا به جایی آسان

مسطح بودن درب

در این مورد از ویژگی درب ها، در واقع باید یک دربی را انتخاب کنید که به طور کامل از هر دو طرف مسطح باشد، البته این نوع از درب ها در مواقع گرد و غبار موجود در لبه های درب به راحتی تمیز می شوند.

کیفیت و دوام بالا

کیفیت و دوام بالا هم  یکی از دیگر ویژگی های مهم درب های اتاق تمیز می باشد. درب هایی که شما برای کلین روم ها استفاده می کنید، باید از مقاومت زیادی برخوردار باشند تا بتوانند در برابر خم شدگی و آسیب دیدگی دوام بیاورد. به همین خاطر بهترین گزینه این است که، برای درب های اتاق تمیز از درب هایی که دارای ضخامت 60 میلی متری برخوردار است استفاده کنید.

هزینه مقرون به صرفه

در رابطه با هزینه های این محصول می توان گفت که با توجه به امکانات، ابعاد، جنس و کیفیتشان از هزینه بسیار مناسبی برخوردار می باشند؛ و شما می توانید یک خرید آسوده را داشته باشید.

کاربرد های هواساز هایژنیک در اتاق تمیز چگونه است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ویژگی های درب اتاق تمیز
ویژگی های درب اتاق تمیز

برخورداری از قابلیت آب بندی

همانطور که می دانید جوی که در داخل اتاق های تمیز وجود دارد به یک آب بندی احتیاج دارد. اکثری از درهایی را که برای طراحی کلین روم ها استفاده می کنند، از واشر های مضاعف و سینک برخوردار هستند. این واشرهایی که در تولید درب ها به کار گرفته می شوند، باعث آب بندی بهتری در هوا می شود.

مقاومت در برابر مواد های شوینده

درب هایی که برای کلین روم ها طراحی می شوند، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند، تمامی اتاق تمیز ها همان طور که می دانید کاملا ضد عفونی شده و تمیز می باشند. برای تمیز کردن داخل نوع اتاق ها، از مواد های ضد عفونی استفاده می کنند. در کل مواد اولیه ساخت درب باید به گونه ای باشد که بتنواند در برابر مواد شیمیایی دوام بیاورد به همین خاطر است که درب  و سطح های کلین روم ها مقاومت بالایی در برابر مواد شوینده ها دارند.

قابلیت جا به جایی آسان

یکی دیگر از مهم ترین مزیت هایی که درب اتاق تمیز باید از آن برخوردار باشد، حمل و جا به جایی آسان آن می باشد. بدین خاطر تمامی درب های کلین روم ها، طوری طراحی شدهاند که شما بتوانید آن را به راحتی جا به جا کنید.

در اینجا بخوانید: طراحی و ساخت اتاق تمیز داروسازی

دارای شیشه های ایمنی

در این نوع از اتاق ها، به غیر از رعایت کردن بهداشت و نظافت آن، باید از ایمنی بالایی هم برخوردار باشد. در نهایت باید تمامی قسمت های کلین روم ها به صورت کاملا ایمنی ساخته شوند. قسمت شیشه درب این اتاق ها هم باید طوری طراحی شوند تا در برابر ضربه و شکستگی بسیار مقاوم  و مستحکم باشند؛ و در مواقع به وجود آمدن ترک های بسیار جزئی، به دیگر بخش های شیشه پراکنده نشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا