پرده صنعتی در اتاق تمیز

پرده صنعتی در اتاق تمیز

پرده صنعتی در اتاق تمیز :شاید شما هم جزء افراد محدودی باشید که اطلاعاتی در مورد اتاق تمیز دارند. ولی برای تکمیل کردن این اطلاعات نیاز به مطالعه بیشتر دارند. ما در این مقاله سعی کردیم که به بررسی اتاق تمیز بپردازیم و به شکل کلی و جامع اطلاعاتی در مورد اتاق تمیز یا همان کلین روم و جزئیات اتاق تمیز و مشخصاً پرده صنعتی اتاق تمیز در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم مشتاق هستید که اطلاعاتی در مورد پرده صنعتی در اتاق تمیز به دست بیاورید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

پرده صنعتی در اتاق تمیز

اتاق تمیز یا کلین روم

برای اینکه بهتر بتوانید اطلاعات کافی در مورد پرده صنعتی اتاق تمیز به دست بیاورید لازم دانستیم که ابتدا اطلاعاتی در مورد اتاق تمیز در اختیار شما قرار دهیم. اتاق تمیز همانگونه که از نامش پیداست یک اتاق بسیار تمیز و مناسب می باشد که از نظر تعداد و سایز ذرات گرد و غبار معلق در هوا و شرایط محیطی مثل گرما، سرما، رطوبت و حتی فشار تحت کنترل می باشد.

با توجه به پیشرفت های متنوع و گوناگونی که همه روزه در  زمینه های علمی و صنعتی به وقوع می پیوندد دستگاه ها و تجهیزات بسیار حساس و دقیق ساخته می شوند. که ساخت این تجهیزات بدون داشتن اتاق تمیز یا کلین روم امکان پذیر نمی باشد. پس به شکلی می توانیم بگوییم که اتاق تمیز یک اتاق تمیز است که سایر ذرات گرد و غبار معلق در هوا و شرایط محیطی مانند فشار، گرما، سرما و رطوبت تحت کنترل می باشد.

پرده پی وی سی یا پرده صنعتی اتاق تمیز چیست؟

قبل از هر چیزی باید این نکته اشاره کنیم که پرده صنعتی ممکن است از جنس های مختلفی ساخته شود ولی ما در این مقاله مشخصاً به پرده سلطنتی از جنس پی وی سی که پر کاربرد ترین و معروف ترین پرده صنعتی می باشد می پردازیم.

پرده پی وی سی یا همان پرده صنعتی اتاق تمیز پرده هایی از جنس پی وی سی می باشند که به دلیل جنس خاصی که دارند به منظور جلوگیری از آلودگی و اتلاف انرژی در اتاق تمیز به کار میروند.

این پرده در اتاق های تمیز پرتابل، جلوی سالن ها و انبارها و سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.پرده های صنعتی یا pvc در اتاقهای تمیز معمولاً توسط نگهدارنده‌های استیل از سقف آویزان می‌شوند. این پرده ها اغلب در ضخامت های ۳ میلیمتر و در بعضی از مواقع در ضخامت ۲ میلیمتر و عرض ۲۰ تا ۳۰ سانت تولید می شوند.که توسط  یک یراق استیل آویزان می شود.

بیشتر بخوانید: كيفيت تجهيزات اتاق تميز باید چگونه باشد؟

انواع پرده های پی وی سی یا پرده های صنعتی اتاق تمیز

پرده های صنعتی اتاق تمیز در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شوند که مهم ترین آنها پرده صنعتی ریپ دار شفاف و و پرده ساده شفاف می باشد.

مزایای پرده صنعتی در اتاق تمیز یا پی وی سی

باید بگوییم که پرده های صنعتی اتاق کلین روم یا همان اتاق تمیز دارای مزیت های بی شماری می باشند که مادر این مقاله به ذکر چند مورد از این مزایا می پردازیم.

جلوگیری از اتلاف انرژی سرمایشی جلوگیری از وارد شدن حشرات و پرندگان به محیط اتاق تمیز

مزایای پرده صنعتی در اتاق تمیز یا پی وی سی
 

جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی

نصب آسان، مقاومت بالا، شفاف بودن و امکان مشاهده آسان بیرون و داخل، داشتن نقش عایق صوتی و جلوگیری از منتقل شدن آلودگی توسط هوا بین دو محیط از مهمترین مزایای پرده صنعتی اتاق تمیز می باشد.

کاربرد پرده صنعتی در در صنایع مختلف

با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که پرده پی وی سی یا همان پرده های صنعتی دارند در صنایع مختلف از آنها استفاده می شود از مهمترین صنایعی که پرده صنعتی pvc در آنها به کار می رود می توان به؛

صنایع لبنی و پروتئینی ،صنایع خودروسازی، صنایع برودتی و ساخت سردخانه ، صنایع دارویی، صنایع غذایی آشپزخانه ها و رستوران ها،فروشگاه ها، صنایع آرایشی و بهداشتی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد. با توجه به استفاده زیاد از پرده های صنعتی پی وی سی در سال های اخیر شاهد تولید گسترده این پرده ها بوده ایم.

در اینجا بخوانید: هواساز چیست؟

نتیجه گیری

مادراین مقاله در مورد پرده صنعتی اتاق تمیز صحبت کردیم و اطلاعاتی در مورد اتاق تمیز و پرده صنعتی در اختیار شما قرار دادیم ولی به عنوان نتیجه گیری باید بگوییم که پرده صنعتی پرده هایی می باشند که به منظور حفظ دما و ورود هوای خارج و باکتری ها به داخل اتاق تمیز مورد استفاده قرار می گیرند. در اکثر مواقع پرده های صنعتی از pvc ساخته می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا