روشنایی اتاق تمیز

روشنایی اتاق تمیز

روشنایی اتاق تمیز :یکی از نعمت‌هایی که نبود آن نه‌ تنها کسب‌وکار بلکه کل زندگی را نیز متوقف می‌کند، روشنایی است. این روشنایی در هر مکان برای هر شخصی به یک نوع تعریف‌ شده که با وجود نور کافی به بتوان ارشیا و امکانات اطراف خود را مشاهده کرد. در اتاق تمیز نیز آزمایشات و تولید مواد حساسی صورت‌ گرفته، در نتیجه وجود نور کافی بسیار مهم و حیاتی است. حالا این سوال پیش می‌آید که چگونه باید نور مورد نیاز و کافی در اتاق تمیز را تأمین کنیم؟

فیلتر باکس اتاق تمیز چه کاربرد هایی در اتاق تمیز دارد؟ بیشتربخوانید

بعد از پاکیزه نگه‌ داشتن اتاق تمیز، نورپردازی آن مهم‌ترین عامل است. بنابراین باید اتصالات نوری به‌ صورت کاملاً هوشمندانه و کاربردی در بخش‌های مختلف اتاق تمیز تعبیه شود. بسته به اقدامات و تجهیزات مورد نیاز در اتاق تمیز میزان نور مورد نیاز آن نیز باید در نظر گرفته شود‌. در اتاق تمیز از چراغ‌ های تخت ال ای دی استفاده‌ شده و از این طریق نور خوب و کافی فضای این اتاق حساس روشن می‌کند‌.

روشنایی اتاق تمیز
روشنایی اتاق تمیز

کارکنان اتاق تمیز باید با دقت این مسئله را در نظر بگیرند که گاهی اوقات نور زیاد سبب جذب عوامل میکروبی شده در  نتیجه نور کافی باید از طریق لامپ‌های روشنایی اختصاصی در اتاق تمیز وجود وجود داشته باشد. درست است که نور زیاد و بیش‌ از حد می‌تواند روند کار در اتاق تمیز را با مشکل مواجه کند، در اعدام نبود نور نیز همین عواقب و مشکلات را به بار خواهد آورد.

پنجره بازدید اتاق تمیز چیست؟

چگونگی روشنایی اتاق تمیز

پس از کنترل آلودگی و استریل کردن اتاق تمیز کنترل کردن روشنایی اتاق تمیز بسیار اهمیت دارد. چون برای تولید هر یک از مواد در آزمایش های مختلف گاهی لازم است میزان نور کم یا زیاد شود. در چند سال گذشته به دلیل کمبود امکانات افراد برای تنظیم نور از کنترل های دستی استفاده می‌کردند.

اما در حال حاضر پیشرفت صنعت و تکنولوژی این امکان را در اختیار افراد قرار داده که به صورت کاملا هوشمندانه نور مورد نیاز اتاق تمیز را تنظیم کند. برای کنترل هوشمندانه از مادون قرمز استفاده شده تا هر زمان که لازم بود سیستم اعلام ‌کند که نور موجود در اتاق تمیز و سایر اتاق ها کم، زیاد یا حتی خاموش شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا