آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز

آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز

آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز باعث می شود تا شما با خیال راحت بتوانید با برنامه ریزی کامل به خرید این نوع از تجهیزات بپردازید؛ چرا که تجهیزات استیل برای اتاق تمیز تنوع بسیاری داشته و هر کدام با کیفیت بالا ساخته می شوند اما بهتر است بدانید، اگر شما بدون تحقیق به سفارش و خرید وسایل و تجهیزات اینچنینی بپردازید، در کوتاه مدت از انتخاب خود پشیمان خواهید شد.

بررسی تجهیزات استیل اتاق تمیز

اتاق تمیز (  Cleanroom)  به مکانی گفته می شود که گرما، سرما، رطوبت و در حالت کلی تمامی شرایط محیطی را میتواند تحت کنترل قرار دهد و برای چنین مکانی صد درصد باید از تجهیزاتی حساس و دقیق استفاده کرد.معمولاً در محیط این چنینی به تحقیقات علمی، صنعتی و یا تولید وسایل خاصی اقدام می کنند.

آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز
آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز

آلاینده هایی مانند میکروب های معلق، گرد و غبار و بخار مایعات به هر دلیلی می‌توانند روی کیفیت کار یک اقدام حساس تاثیر بگذارند و به همین دلیل، استفاده از تجهیزات استیل امروزه توانسته تا این هر مورد توجه و استقبال قرار گیرد. البته ناگفته نماند که تجهیزات استیل برای استفاده در اتاق تمیز تنوع بالایی دارند اما به عنوان نمونه شما را با چند مدل از این تجهیزات به صورت مختصر و مفید آشنا می کنیم.

کمد استیل

کمد استیل یکی از تجهیزات کاربردی اتاق تمیز است. با توجه به نوع کاربری توجه داشته باشید کمد استیل باید بدون هیچ گونه درز و لبه ای خریداری شود؛ چراکه وجود درز و لبه باعث تجمع انواع آلودگی و میکروب می شود و به همین دلیل، شما باید از فردی کاربلد بخواهید که برای خرید تجهیزات این چنینی به شما کمک کند که در این سایت، مشاورین ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند

همانطور که گفته شد ابعاد متفاوتی را برای ساخت کمد استیل در نظر می‌گیرند و به همین ترتیب، خرید این چنین تجهیزاتی را با توجه به نیاز و نوع کاربرد میتوان در نظر گرفت. با توجه به آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز حقیقتاً خرید به این شکل کار سختی نخواهد بود.

آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز
آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز

بنچ استیل

بنچ استیل این یکی دیگر از تجهیزات اتاق تمیز است که به عنوان جداکننده از آن استفاده می کنند. بنچ استیل همانند یک مرز می‌تواند در قسمت رختکن کارکنان قرار گیرد تا بدین ترتیب، بهترین گزینه برای تعویض کفش این افراد باشد.

بنچ استیل مانند کمد استیل در اتاق تمیز بدون درز و لبه ساخته می شود که از تجمع انواع آلودگی و میکروب به راحتی جلوگیری کرده و به همین دلیل شما با ساختاری صاف یکدست و یکنواخت روبرو می شوید؛ چرا که حتی برخی از کارکنان اتاق تمیز از بنچ استیل برای نشستن و استراحت خود نیز استفاده می کنند که به همین دلیل آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز میتواند موضوع مهمی باشد.

میز استیل

میز استیل از جمله تجهیزات دیگری است که امروزه مورد استفاده و کاربرد در اتاق تمیز قرار می گیرد. انواع میزهای استیل در اتاق تمیز شامل میز مدیریت، میز کامپیوتر، میز کار تمام استیل ثابت و میز کار استیل چرخدار است که در گرید و استانداردهای گوناگونی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. میز استیل نیز همانند تجهیزات دیگر این اتاق بدون درز و لبه تولید می شوند.

صندلی استیل

صندلی استیل برای اتاق تمیز بدون عمدتاً بدون تکیه گاه تولید میشود و به خاطر ساختار مستحکمی که دارند، شما میتوانید به صورت پایه دار و چرخ دار با قابلیت تنظیم ارتفاع از این صندلی ها استفاده کنید.

ناگفته نماند صندلی های استیل اتاق تمیز به صورت کاملا ارگونومیک ساخته می شوند و تنها مدل های بدون تکیه گاه را نمی توان انتخاب کرد که مدل‌های تکیه گاه دار نیز معرفی شده و در بررسی آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز مورد استفاده قرار میگیرند.

 تجهیزات استیل اتاق تمیز

سخن پایانی

آشنایی با تجهیزات استیل اتاق تمیز به شما کمک می کند که بدانید دقیقاً وسایل اینچنینی باید چه معیاری داشته باشند که شما بتوانید به استفاده طولانی مدت آن مطمئن باشید.

بیشتربخوانید: دیوار اتاق تمیز باید چگونه باشد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سفارش و خرید این تجهیزات کار سختی نیست؛ زیرا کارشناسان ما در این مجموعه ضمن پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان، جهت خریدی مقرون به صرفه اطلاعات قابل قبولی را ارائه میدهند و شما را با تجهیزات باکیفیتی نیز آشنا خواهند کرد. خرید آنلاین به دلیل حذف واسطه خریدی هوشمندانه در طولانی مدت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا